شناسهٔ خبر: 138590 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

غیبت مشکوک ولیعهد عزل شده سعودی در مراسم تشییع جنازه عمویش

محمد بن نایف حضور نیافتن ولیعهد عزل شده عربستان سعودی در مراسم تشییع جنازه عمویش، پرسش‌هایی درباره وضعیت او مطرح کرده است.

به گزارش «نماینده» خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: ‌سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، روز جمعه بر جنازه برادرش شاهزاده عبدالرحمن بن عبدالعزیز در مسجدالحرام نماز گزارد و شمار زیادی از شاهزادگان سعودی در مراسم تشییع جنازه وی حضور داشتند ولی شاهزاده محمد بن نایف -برادرزاده وی و ولیعهد معزول عربستان- در این مراسم حضور نداشت.

خبرگزاری رسمی عربستان «واس» اسامی شاخص‌ترین شاهزادگانی را که در مراسم تشییع جنازه شاهزاده متوفی حضور داشتند حتی شیخ علی بن خلیفه آل خلیفه -معاون نخست وزیر بحرین- را منتشر کرد؛ اما نکته قابل تامل، غیبت محمد بن نایف -ولیعهد برکنار شده- در این مراسم است و تصویر وی در هیچ یک از تصاویری که واس منتشر کرد وجود نداشت.

نام شاهزاده محمد بن نایف -که از سمت وزیر کشور عربستان نیز برکنار شد- در میان نمازگزاران بر جنازه عمویش (عبدالرحمن بن عبدالعزیز) اعلام نشد این در حالی است که شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز -وزیر جدید کشور- در مراسم تشییع جنازه حضور داشت.

شاهزاده محمد بن نایف همچنین در نخستین روز عزاداری برای عموی متوفایش در کاخ «الشاطئ» در جده حضور نداشت؛ این در زمانی است که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و تعدادی از شاهزادگان سعودی در این مراسم حضور داشتند و خبرگزاری واس اسامی آنان را منتشر کرد.

رسانه‌های سعودی مدعی شدند شاهزاده محمد بن نایف در خارج از عربستان و در مراکش به سر می‌برد؛ اما پیام‌های کوتاه برخی از خبرنگاران و اهالی رسانه جنجال گسترده‌ای برپا کرد.

در پیام این گروه از خبرنگاران آمده است منطقی و عقلانی نیست که شخصی در سفر تفریحی به سر ببرد و برای حضور در مراسم تشییع جنازه عمویش به کشورش بازنگردد به خصوص اینکه عبدالرحمن بن عبدالعزیز روز پنجشنبه فوت کرده است و روز جمعه بعد از نماز عشاء برای وی نماز میت خواندند.

فعالان رسانه‌ای پیش‌بینی کردند تیرگی روابط محمد بن نایف و محمد بن سلمان (جانشین وی) به غیبت ولیعهد معزول در این مراسم منجر شده است.

هنوز هیچ تائیدیه در خصوص صحت شایعات رایج مبنی بر اینکه محمد بن نایف در حصر خانگی به سر می‌برد منتشر نشده است.

نظر شما