شناسهٔ خبر: 138589 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسافرکش مقابل پلاسکو به دنبال بیمه بیکاری

پلاسکو عده ای با گذشت ۶ ماه از حادثه پلاسکو مدعی هستند که سازمان تامین اجتماعی هنوز بیمه بیکاری آنان را پرداخت نکرده است.

 به گزارش «نماینده» بعد از گذشت بیش از ۶ ماه از حادثه ساختمان پلاسکو عده ای از کارگران به دنبال احقاق حقوق  خود و خواستار دریافت بیمه بیکاری از سازمان تامین اجتماعی هستند.

 فردی در تماس با باشگاه خبرنگاران جوان، خود را نماینده کارگران حادثه ساختمان پلاسکو معرفی کرد و مدعی شد که تامین اجتماعی به وعده خود عمل نکرده و بیمه بیکاری این کارگران را نداده است.

  محمدحسن زدا معاون مالی  و درآمدی سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به ادعای نماینده کارگران حادثه ساختمان پلاسکو گفت: سازمان تامین اجتماعی به  وعده خود مبنی بر پرداخت بیمه بیکاری به حساب کارگران حادثه پلاسکو به مدت ۴ ماه اقدام کرده است.

وی  با بیان اینکه بعد از حادثه پلاسکو افرادی با مراجعه به شعب تامین اجتماعی جهت ثبت نام، ادعای عجیبی داشتند، افزود: فردی با مراجعه  به شعب تامین اجتماعی گفته که  سیگار فروش جلوی ساختمان پلاسکو بوده و یا فرد دیگری  مدعی شده که مسافرکش مقابل ساختمان پلاسکو بوده است،   از این رو  باید اعلام کنم که سازمان تامین اجتماعی  به چنین ادعاهایی  پاسخ مثبت نمی دهد.

گفتنی است؛ سازمان تامین اجتماعی  در پی حادثه ساختمان پلاسکو به منظور حمایت از کسبه پاساژ به مدت ۴ ماه  بیمه بیکاری کارگران و کسبه را بر عهده گرفت.  

نظر شما