شناسهٔ خبر: 136438 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق

با حمایت از جبهه انقلاب:

اساتید دانشگاه امام صادق (ع) از قالیباف حمایت کردند

قالیباف جمعی از اساتید دانشگاه امام صادق (ع) با حمایت از جبهه انقلاب وحدت در این جبهه، به طور خاص از دکتر قالیباف حمایت کردند.

به گزارش «نماینده»، جمعی از اساتید دانشگاه امام صادق (ع) با حمایت از جبهه انقلاب، در حمایت از دکتر قالیباف بیانیه‌ای صادر کردند.

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَی أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا» سوره مبارکه نساء آیه ۵۸

انقلاب اسلامی که طی بیش از چهار دهه توانسته است علاوه بر رسیدگی به محرومان و مستضعفان، الگویی برای جوامع مسلمان شده و الهام بخش بیداری اسلامی باشد؛ در وضعیت فعلی و در عرصه عملیاتی و اداره امور اقتصادی کشور، دچار چالش های جدیدی شده است. مهم­تر از همه در چند سال گذشته، عدم توجه به دعوت­های هوشمندانه رهبری معظم انقلاب به همت مضاعف و کار مضاعف، اقتصاد مقاومتی، جهاد و حماسه اقتصادی، تولید ملی و مدیریت جهادی، ‌ باعث تحمیل سختی­ها و شدایدی بر ملت سربلند ایران اسلامی شده است. مدیریت خسته، بسته و نشسته دولت یازدهم باعث ترکیب  ناخوشایندی از رکود، ‌ بیکاری و تورم شده است، ‌ تا جایی که برای توصیف وضعیت اقتصادی فعلی ایران باید از مفاهیمی مثل شاخص فلاکت استفاده کرد، ‌ که به هیچ وجه در شأن ایران اسلامی عزیز نیست.

وضعیت ناامیدکننده و غیرقابل دفاع حاضر، حاصل کمال بی­تدبیری دولت حاکم دانست که در سالیان گذشته بجای پرداختن به امور اساسی و توجه به قابلیت­های درونی، وقت خدمتگزاری خود و فرصت­های پیش­روی کشور را با چشم امید دوختن به دست یاری ­بیگانگان هباءً منثوراً نموده است. دولتی که امروز در محکمه داوری ملت بصیر ایستاده است؛ کماکان به­جای قبول اشتباهات و ضعف­های نابخشودنی خود در تلاش است تا با انحراف اذهان، کارنامه­ی مشحون از ناامیدی و تهی از تدبیر خود را در هیاهوی کاذب خودساخته­ای سایه شوم جنگ که یادآور تبلیغات پوچ جنگ سرد و جنگ ستارگان است، پنهان نماید. لذا با التفات به وضعیت موجود باید مؤکداً اعلام کرد تنها راه نجات کشور از شرایط نابسامان فعلی تلاش متحدانه همه دلسوزان کشور در راستای تغییر دولت یازدهم به نفع مردم است.  

در چنین شرایطی مهمترین وظیفه تمامی ملت بزرگوار ایران، تلاش همه جانبه برای تغییر وضعیت کنونی است، ‌که بستر اصلی آن، ایجاد تغییر دولت کنونی از طریق شرکت آگاهانه در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است؛ دولتی که در اوج خودباختگی، حتی تأمین آب آشامیدنی و شغل جوانان خود را نیز در گرو استمداد از بیگانگان می­داند. در مسیر تحقق این مهم، نخبگان علمی و فرهنگی وظیفه­ ای مضاعف داشته و علاوه بر تلاش برای مشارکت مستقیم در تحقق این تغییر، لازم است نقش هدایتگری و روشنگری را نیز به عهده گیرند.

برای تغییر چنین شرایطی، همان­طور که در رهنمودهای رهبری معظم انقلاب نیز بارها تأکید شده است، کار و تلاش فراوان و مدیریت جهادی مورد نیاز است. خوشبختانه رهبری معظم انقلاب خود به تبیین این معیارهای موفقیت یعنی همت، کار و مدیریت جهادی نیز پرداخته­اند و مصادیق موفقی از آن­ها را نیز به عنوان الگو مطرح نموده­اند.  

البته روشن است که محقق شدن این تغییر خجسته، نیازمند تلاش همه جانبه، همدلانه و متحدانه تمامی فرزندان و نیروهای انقلاب اسلامی است. از این­رو، با تأکید بر اصل اصیل و رکن رکین لزوم وحدت نیروهای انقلاب اسلامی و همچنین توجه به نیاز کشور به مدیریت جهادی و تحول اقتصادی برای حل مشکلات، ما جمعی از فرزندان انقلاب اسلامی ذیل عنوان اساتید دانشگاه امام صادق (ع) وظیفه می­دانیم حمایت خود را از وحدت نیروهای مؤمن به آرمان­های متعالی انقلاب اسلامی که در این انتخابات ذیل حرکت وحدت ­آفرین تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گردآمده ­اند و به طور خاص از جناب آقای دکتر قالیباف که علاوه بر برخورداری از صلاحیت‌­های لازم برای تصدی این مسئولیت، مفتخر به کسب نشان توفیق در تحقق مدیریت جهادی را نیز می­ باشند اعلام نماییم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جمعی از اساتید دانشگاه امام صادق (ع)

نظر شما