شناسهٔ خبر: 135922 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

صداوسیما از ترس قطع شدن بودجه اش به کمک دولت آمده است؛ باید جبران کند

محمدصالح جوکار/2 عضو شورای مرکزی جبهه مردمی بابیان اینکه رسانه ملی باید اصل بی طرفی و عدالت را نسبت به همه کاندیداها رعایت کند گفت: در مناظره های بعدی ۲ دقیقه وقت اضافه ای که به آقای روحانی داده شدجبران شود.

به گزارش «نماینده»، محمد صالح جوکار، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه رسانه ملی در ماههای اخیر نشان داد که اصل عدالت و بی طرفی را نسبت به نامزدهای انتخاباتی رعایت نکرده است گفت: روز گذشته نخستین مناظره انتخاباتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و این آزمون بزرگی برای رسانه ملی بود اما مجریان برگزاری مناظره با عدم رعایت عدالت در اختصاص زمان مساوی به کاندیداها نشان دادند که به نفع یک کاندیدا عمل می کنند.

نماینده مجلس نهم افزود: رعایت انصاف و عدالت نسبت به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در تبلیغات از سوی صدا و سیما امری مهم است که باید رعایت شود.

جوکار ادامه داد: البته این نکته دیگری است که از بین دولتی ها فردی با عنوان کاندیدای کمکی وارد سیر تبلیغات شود، اساسا این مسئله طبق تعاریف قانونی امکان پذیر نیست، تنها کسانی می توانند وارد فضای انتخابات شوند که در کار جدی باشند و تا پایان بمانند.

این عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه صدا و سیما رسانه ملی است و باید نسبت به همه کاندیداها رعایت انصاف داشته باشد ادامه داد: دولت در ماههای گذشته گزارش عملکرد خود را از طرق مختلف از صدا و سیما پخش کرده و رسانه ملی هم از ترس قطع بودجه دولتی بدون هیچ کوتاهی به دولت و رئیس جمهور پرداخته است.

جوکار گفت: اگر توهینی به کاندیدایی شد باید فرصت داده شود تا مستندات آن کاندیدا از رسانه ملی پخش شود که مشخص شود دروغگو واقعی کیست اما رسانه ملی در این مسئله هم یک طرفه عمل کرد که قابل قبول نیست.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه در مناظر نخست کاندیداها آقای روحانی ۲ دقیقه بیشتر از سایر کاندیدا صحبت کرد گفت: این خود یکی دیگر از مصادیق رعایت نکردن بی طرفی از سوی رسانه ملی است، باید مجری مناظره ها به گونه ای عمل می کرد تا همه از فرصت مساوی برخوردار باشند.

بطور طبیعی روحانی دو برابر بقیه نامزدها فرصت دارد

جوکار تصریح کرد: باید در مناظره های بعدی این مسئله جبران شود، اگر کمیته نظارت بر تبلیغات سیاست گذاری می کند نسبت به این امر سیاست های خود را اصلاح کرده و در آن بازنگری کند در غیر این صورت اعتماد مردم به رسانه ملی دچار خدشه خواهد شد.

وی گفت: البته با شرایط فعلی وقت اختصاص یافته به آقای روحانی به طور طبیعی دو برابر کاندیداهای دیگر است چرا که وی یک کاندیدای نیابتی با خود همراه کرده تا از دولت دفاع کنند.

نظر شما