شناسهٔ خبر: 135567 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

عارف: حضور جهانگیری در انتخابات طبیعی است

محمدرضا عارف/* رئیس فراکسیون امید مجلس درباره نامزدی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: حضور آقای جهانگیری طبیعی است که اگر به هر دلیلی لازم شد، کار را دنبال کند.

به گزارش «نماینده»، محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران با توصیه به نامزدهای انتخابات برای رعایت اخلاق انتخاباتی اظهار داشت: مبنای انقلاب ما اخلاق بوده و امیدواریم همه گروه ها و جریان ها قانون و اخلاق را مبنای حرکت خود قرار دهند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی انتقادهای مراجع از ثبت نام های بی رویه و گسترده در انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدواریم با تفاهم میان شورای نگهبان، دولت و مجلس این موضوع به شکل قانونمند حل شود.

رئیس فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: دولت هم باید در لایحه جامع انتخاباتی این موضوع را لحاظ کند و اگر لحاظ نکند خودمان طرح می دهیم.

عارف در ادامه در پاسخ به سوالی درباره نحوه بستن فهرست اصلاح طلبان در انتخابات شوراها با توجه به نامزد شدن برخی اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اظهار داشت: اعضایی که در شوراها ثبت نام کرده اند در بستن فهرست نقشی نخواهند داشت و گفته ایم که در جلساتی که در استان ها تصمیم گیری می کنند نامزدها به هیچ وجه شرکت نکنند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره ثبت نام برخی اصلاح طلبان در  انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: حضور افراد طبیعی است و نمی توان جلوگیری کرد، اما نامزد اصلی ما آقای روحانی است و امیدواریم با حضور فعال وی و انسجامی که ما داریم، رای ایشان در دوره دوم بیشتر شود.

رئیس فراکسیون امید مجلس همچنین درباره نامزدی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: حضور آقای جهانگیری طبیعی است که اگر به هر دلیلی لازم شد، کار را دنبال کند.

نظر شما