شناسهٔ خبر: 134903 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

بحث اقتصاد مقاومتی در سال‌های اخیر فقط در حد شعار باقی مانده

هاشم زایی عضو فراکسیون امید مجلس گفت: از نظر فرهنگی باید روی مردم کار شود که به تولیدات داخلی بیشتر اهمیت داده و تعصب داشته باشند.

به گزارش «نماینده» عبدالرضا هاشم‌زائی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شعار تعیین شده سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: امیدواریم که صحبت‌های رهبر معظم انقلاب دررابطه با شعار سال جدید و اقتصاد مقاومتی اجرایی شود.

وی افزود: البته از نظر فرهنگی هم باید روی مردم کار شود، که به تولیدات داخلی بیشتر اهمیت داده و تعصب داشته باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: البته لازمه‌اش این است که تولیدکنندگان ما استاندارها را رعایت کرده و قیمت تمام شده را پایین بیاورند و همچنین کیفیت را بالا ببرند؛ اگر این کار صورت نگیرد به هر حال عرضه و تقاضا حرف آخر را در بازار می‌زند.

هاشم‌زائی در ادا با اشاره به اینکه اعتقاد من این است که شعار انتخاب شده سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب شعار مهمی بوده است، ‌ عنوان کرد: در گذشته هم بعضا در حد شعار در چند سال قبل بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شده اما عملا مار فرهنگی لازم روی این کار انجام نشده است.

وی ادامه داد: لذا همه کشورها بر تولیدات داخلی خود تاکید می‌کنند که اکنون دربازارهای دنیا اجناس چینی را می‌بینیم؛ اما وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم اینها قیمت تمام شده را به علت کار ارزانی که در چین است پایین آوردند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرشنان کرد: ما اگر بتوانیم یک تعصب پس از شعار رهبر انقلاب نسبت به تولیدات داخلی داشته باشیم موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی هم تحقق می‌یابد.

هاشم‌زائی همچنین با بیان اینکه مجلس هم تاکنون قطعا در این زمینه (تولید ملی) حمایت کرده است، گفت: اکنون هم از تقویت بنیه اقتصادی کشور که هم از تحریم‌ها مصون باشد و هم مسائل دیگر، قطعا حمایت می‌کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در خاتمه یادآور شد: صداوسیما و سایر جراید در سال جدید هم باید کار فرهنگی بیشتر و تبلیغی در حمایت از تولید ملی داشته باشند و البته تولیدکنندگان هم به دنبال این باشند که استاندارد و کیفت را بالاتر ببرند؛ مهم این است که قیمت تمام شده را هم کنترل کنند که خیلی بالا نباشد.

نظر شما