شناسهٔ خبر: 134587 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: جهان نیوز

واکنش رئیس دفتر دولت اصلاحات به نامه مشایی

ابطحی رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات در واکنش به نامه مشایی، مطلبی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد

به گزارش «نماینده»، چند روز قبل اسفندیار رحیم مشایی نامه ای را خطاب به رییس جمهور اسبق منتشر کرد. در این نامه که با لحن خاصی نوشته شده، در ظاهر از اصلاح طلبان خواسته شده است تا نسبت به کاندیدای مورد نظر این جریان تخریب صورت نگیرد، اما تحلیلگران سیاسی هدف این نامه را ابراز همراهی با خاتمی و اصلاح طلبان ارزیابی کردند.

در همین حال رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات در واکنش به نامه مشایی، مطلبی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که بخشهایی از آن را در ادامه می خوانید:

ابطحی می نویسد:

* «نامه آقای مشایی برائت نامه از اصولگرایان است، یادمان نرفته که طیف اصولگرا دین وامام زمان و همه نوع حمایت را به پای احمدی نژاد قربانی کردند، اما اینکه به این واقعیت رسیده اند که اصولگرایان در جامعه پایگاهی ندارند و آن را اعلام میکنند گرچه نمکدان شکستن است اما نشان می دهد واقعیت را فهمیده اند.»

* «آقای خاتمی واصلاح طلبان با همه انتقادهایی که دارند و ظلم هایی که به آنها شده است، نظرشان به نظام و رهبری نظام نزدیکتر است تا به تفکر احمدی نژاد که آسیب های اخلاقی و اقتصادی و سیاسی هشت سال حکومتش بدترین دوران ایران معاصر را رقم بزند»


* «نامه آقای مشایی به نحو اغراق آمیزی مودبانه بود. این رویکرد از مجموعه ای که بد اخلاقی و بی ادبی را در کشورن نهادینه کرد، قابل تقدیر است. کاش آقای مشایی به عنوان پدر معنوی تفکرشان در رووزهای مناظره سال ٨٨ کمی به اقای احمدی نژاد اخلاق و ادب توصیه میکردند که نتیجه اش زخم اتفاقات پس از انتخابات نبود.»


 

نظر شما