شناسهٔ خبر: 134565 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

شهروندان به احترام شهدای آتش‌نشان امروز به چهارشنبه‌سوری خطرناک «نه» بگویند

چمران43 رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: از شهروندان تقاضا می‌شود به احترام شهدای آتش‌نشان که در حادثه پلاسکو جان خود را برای نجات شهروندان از دست دادند به چهارشنبه‌سوری خطرناک «نه»‌ بگویند.

به گزارش «نماینده»، مهدی چمران در سیصد و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، ‌ اظهار داشت: امروز آخرین جلسه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در سال ۱۳۹۵ است.

وی به چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: چهارشنبه‌سوری که در شهر و کشور ما اتفاق می‌افتد حوادث ناگواری را به بار می‌آورد و این حوادث تبدیل به تفریح و سرگرمی شده است.  

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، افزود: برخی از افرادی که در حادثه چهارشنبه‌سوری دچار مصدومیت شدند آسیب‌های روحی خورده‌اند که این جشن کوتاه‌مدت ممکن است حوادث بسیاری را به بار بیاورد.

چمران به کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» اشاره کرد و گفت: مردم چنین کمپینی را راه‌اندازی کرده‌اند تا به احترام شهدای آتش‌نشان که جان خود را برای نجات شهروندان فدا کردند جشن چهارشنبه‌سوری را به گونه‌ای برگزار کنند که حادثه آتش‌سوزی و دیگر حوادث به بار نیاید و  امیدواریم حادثه‌ای مانند اردبیل که ۷ نفر جان خود را از دست دادند در شهر تهران اتفاق نیفتد.

وی هشدار داد: مردمی که در این مراسم حضور پیدا می‌کنند در صورتی که از وسایل خطرناکی استفاده شود قطع عضو می‌شوند و با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد.  

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، به بازگشت ۱۶۰ شهید دفاع مقدس به کشورشان نیز اشاره کرد و گفت: به خانواده‌هایشان بازگشت این شهدا را تبریک می‌گوییم.

نظر شما