شناسهٔ خبر: 134540 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رد شد

مجلس 43 نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک مخالفت کردند.

به گزارش«نماینده»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز  (سه‌شنبه 24 اسفند) قوه مقننه با رد گزارش تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکت به اشخاص حقیقی و حقوقی با 132 رأی موافق، 90 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس موافقت کردند.

به گزارش تسنیم، تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در جلسه 25 بهمن‌ماه سال جاری نیز رد شده بود.

محمود صادقی طراح این طرح پیش از به رأی گذاشتن رد این تحقیق و تفحص، گفت: برخی نمایندگان که خواستار این تحقیق و تفحص بودند در سه حوزه فروش تراکم، فروش املاک و تغییر کاربری‌ها از شهردار تهران سؤالاتی را مطرح کردند که از پاسخ‌های وی قانع نشدیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس باید از وزارت مسکن درباره تخلفات شهرداری استعلام می‌کرد، ادامه داد: گزارشاتی نشان می‌دهد که تهران به‌صورت غیرقانونی در حال فروخته شدن از سوی شهرداری است تا کسب درآمدهایی انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اعلام اینکه در واگذاری املاک شهرداری تهران ابتدا این موضوع را انکار می‌کرد، افزود: اما با فشار قوه قضائیه شهرداری اکثر موارد واگذاری را تأیید کرد.

صادقی با ابراز اینکه با فروش تراکم وضعیت تهران به‌گونه‌ای شده که تنفس در آن غیرممکن شده، تصریح کرد: درآمد شهرداری از فروش تراکم در سه سال گذشته حدود 50 درصد بوده است.

وی گفت: ظرف سه ماه گذشته به برادر یکی از اعضای کمیسیون عمران تراکمی به‌قیمت 10 میلیارد تومان داده شده است.

نظر شما