شناسهٔ خبر: 134427 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

جزئیات جلسه فراکسیون ولایت با حضور لاریجانی

نقوی حسینی عضو فراکسیون ولایت مجلس جزئیات جلسه فراکسیون متبوعش با حضور رئیس این فراکسیون تشریح کرد.

به گزارش«نماینده» سید حسین نقوی حسینی عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برگزاری جلسه صبح امروز فراکسیون ولایت مجلس اظهار داشت: جلسه فراکسیون ولایت مجلس صبح امروز (یکشنبه ۲۲ اسفند) با حضور علی لاریجانی رئیس این فراکسیون برگزار شد.

وی افزود: لاریجانی در این جلسه در مورد موارد اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان درباره برنامه ششم توسعه کل کشور توضیحاتی  ارائه داد.

نقوی حسینی با بیان اینکه  لاریجانی در ادامه جلسه همچنین گزارشی از نظرات مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان درباره برنامه ششم توسعه ارائه داد که بر اساس این گزارش مشخص می‌شود در موارد اختلافی بین شورای نگهبان و مجلس درباره مواد برنامه ششم توسعه، مجمع تشخیص مصلحت نظام، کدام نظر را تایید کرده است.

وی با اشاره به بخش دیگری از این جلسه تصریح کرد: لاریجانی در این جلسه درباره لایحه بودجه سال ۹۶ نیز گزارشی به اعضای فراکسیون ولایت  ارائه داد که در این گزارش به ایراداتی که شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال ۹۶ دارد نیز اشاره شد.

عضو فراکسیون ولایت مجلس ادامه داد: لاریجانی گفت ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال ۹۶ در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود و نمایندگان نظراتشان را مطرح  و در صورتی که باز هم موارد اختلافی وجود داشت این موارد به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع می‌شود تا مجمع نظرش را در مورد موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان ارائه دهد.

نقوی حسینی گفت: در پایان جلسه انتخابات درباره تعیین ۱۵ عضو کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی انجام شد که قرار است این ۱۵ عضو برای انتخاب به صحن علنی مجلس معرفی شوند.

نظر شما