شناسهٔ خبر: 134209 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

دستجردی اعلام کرد:

جزئیات دومین جلسه شورای مرکزی «جبهه مردمی»/ برگزاری مجمع دوم؛ ۱۷ فروردین ۹۶

دستجردی/2 سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی جزئیات دومین جلسه شورای مرکزی را تشریح کرد.

به گزارش «نماینده»، مرضیه وحیددستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به برگزاری دومین جلسه شورای مرکزی جبهه مردمی با حضور اعضاء و به‌ریاست حجت‌الاسلام رحیمیان به اعلام جزئیات و مصوبات این جلسه پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه درباره برنامه‌ها و همایش‌های آتی که با یک جدول زمان‌بندی شده تا زمان انتخابات قرار است از طرف جبهه مردمی برگزار شود صحبت و گزارش آن ارائه شد.

*۲۳ اسفند همایش اقشار و استان‌ها برگزار می‌شود

وحیددستجردی افزود: روز دوشنبه ۲۳ اسفندماه همایشی در مجتمع آدینه برگزار می‌شود که در آن اقشار و استان‌ها و کمیته‌های مربوطه حضور دارند و محور آن برنامه آموزشی برای مسائل مدنظر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: همچنین یک برنامه دیگر روز سه‌شنبه این هفته به‌منظور انسجام فکری و هم‌اندیشی درونی برگزار خواهد شد و موضوع آن درباره «منظومه انقلابی‌گری» خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این همایش همه ۲۱ کاندیدای جبهه که اسامی آنها اعلام شد، به‌همراه اعضای شورای مرکزی و همچنین تمام افرادی که می‌توانند از اعضا و حامیان جبهه باشند، حضور خواهند داشت.

* جزئیات «برنامه اقدام» جبهه مردمی

وحیددستجردی درباره جزئیات «برنامه اقدام» که مشخص شده است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار شد در زمان‌های مختلف با افراد مختلف جلساتی گذاشته شود و همچنین درباره استان‌ها و شهرستان‌ها نیز صحبت شد، بنابراین درباره حضور اعضای شورای مرکزی در همایش‌های استانی و برگزاری همایش‌هایی از سوی خود استان‌ها و شهرستان‌ها نیز بحث و تصمیم‌گیری لازم صورت گرفت.

وی در همین زمینه یادآور شد: ما تا پایان امسال چند موضوع مهم خواهیم داشت که باید به آنها بپردازیم که البته هنوز جزئیات آن مشخص نشده است اما تا پایان اسفندماه این همایش‌ها و نشست‌ها برگزار خواهد شد.

* مجمع دوم جبهه مردمی پنجشنبه ۱۷ فروردین‌ماه برگزار خواهد شد

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه غیر از این "برنامه اقدام" دستور جلسه مجمع عمومی دوم نیز مورد بحث قرار گرفت، افزود: این مجمع پنجشنبه ۱۷ فروردین‌ماه برگزار خواهد شد که دستور جلسات آن تصویب اساسنامه و انتخاب ۵ کاندیدا از بین ۱۰ نفر کاندیداهایی است که باید با آنها مذاکره صورت گیرد.

وحیددستجردی تأکید کرد: این کاندیداها باید برنامه‌های خود را ارائه و سازوکار جبهه را قبول کنند، لذا این ۱۰ نفر پس از تأیید نهایی به اطلاع اعضای مجمع عمومی دوم می‌رسند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در مجمع عمومی دوم که با حضور سه هزار نفر از افراد گذشته برگزار خواهد شد از میان  ۱۰ نفر، ۵ نفر کاندیدای جبهه تعیین می‌شوند.

وی اظهار داشت: بعد از مجمع عمومی دوم ما پیمایش‌های اجتماعی را خواهیم داشت و وضعیت آرایش سیاسی کشور را بررسی می‌کنیم؛ همچنین مقرر شد قرارهای متعددی با آن ۵ کاندیدا بگذاریم و نهایتاً به جمع‌بندی نفر واحد از بین آنها برسیم.

* مشخص‌شدن اعضای هیئت اجرایی

وحیددستجردی به مشخص شدن اعضای هیئت اجرایی در این جلسه اشاره و تصریح کرد: مصوبه هیئت اجرایی نیز اخذ شد که طبق آن تعدادی از اعضای شورای مرکزی و برخی که خارج از شورای مرکزی هستند در این هیئت اجرایی کار را شروع می‌کنند.

"اسامی اعضای هیئت اجرایی امروز  مطرح و رأی‌گیری و مسئولیت این کمیته‌ها تصویب شد، بدین ترتیب ۱۹ نفر ریاست کمیته‌های مختلف را به‌عهده دارند که ۱۵ نفر از اعضای شورای مرکزی و ۴ نفر خارج از شورای مرکزی هستند".

وی یادآور شد: در این جلسه مصوب شد کسانی که ریاست این ۲۷ کمیته را به‌عهده دارند، نباید کاندیدای ریاست‌جمهوری باشند.

نظر شما