شناسهٔ خبر: 133106 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: ریاست جمهوری

مردم با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ارتباط ناگسستنی خود با انقلاب و رهبری را نشان می دهند

سران قوا/2 نشست مشترک سران قوای مجریه، قضائیه و مقننه به میزبانی حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش «نماینده»، حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور پس از نشست مشترک با آیت الله "صادق آملی لاریجانی" رییس قوه قضائیه و  "علی لاریجانی" رئیس قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.

وی با بیان اینکه در این جلسه، مسائل مهم کشور، منطقه و برخی از مسائل بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، اظهارداشت : مردم ایران اسلامی با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهند داد که با انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری یک ارتباط ناگسستنی دارند.

رئیس جمهور گفت: ملت ایران، عزت و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب اسلامی می‌دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این موضوع به نمایش می گذارند.

روحانی ادامه داد: مردم ایران، عزت و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب اسلامی می‌دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این موضوع را به نمایش می‌گذارند.

وی افزود: در جلسه سران قوا، مسائل مهم کشور از جمله مسایل اقتصادی و گام هایی که دولت در ماه‌های گذشته با حمایت قوای قضائیه و مقننه برداشته است، مورد بحث قرار گرفت. در ۱۰ ماه گذشته ۲۰ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط فعال شده‌اند که این به معنای حرکتی رو به جلو در مسیر رونق اقتصادی در کشور است.

رئیس جمهور با تأکید براینکه باید راه را برای حرکت شتابان اقتصادی در کشور آماده‌تر کنیم، گفت: ضروری است تا فضای مناسبتری را برای کسب و کار  و سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی آماده کنیم تا به این ترتیب در جامعه رفاه بیشتری ایجاد شود.

روحانی افزود: مردم باید احساس کنند که نظام و همه قوا از سرمایه و فعالیت‌های  اقتصادی در کشور حمایت می‌کنند. اکنون در بسیاری از بخش‌های اقتصادی، از  مرحله رکود عبور کرده‌ایم و وارد رونق و رشد اقتصادی شده‌ایم که این روند رونق، باید در همه بخش‌ها انجام گیرد.

وی در ادامه به محورهای مورد بحث در مسایل منطقه‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: در این نشست موضوعات مرتبط با عراق و سوریه و همچنین  پیام اخیر شورای همکاری خلیج فارس برای مذاکره و حل و فصل مسائل که توسط وزیر خارجه کویت تقدیم شده بود، مطرح و بررسی شد.

رئیس جمهور گفت : ما همچنین در سطح بین‌المللی نیز شاهد برخی تهدیدهای لفظی  هستیم که البته مردم ما با این نوع تهدیدها آشنا هستند و با مقاومت، وحدت و انسجام خود پیوسته پاسخ های خوبی به این تهدیدها داده و خواهند داد.

روحانی گفت: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز با حضور گسترده خود به این تهدیدها پاسخ لازم را می‌دهند.

وی تصریح کرد: سران قوا تصمیم گرفته اند فاصله جلسات دوره ای خود را کوتاه تر کنند و البته این انتظار و توقع مردم است که قوا در کنار یکدیگر برای حل مشکلات، گامهای موثری بردارند.

لاریجانی: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به استقامت، پایداری و امنیت کشور معنای جدیدی می دهد

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پایان این نشست،  با بیان اینکه در این جلسه بسیار خوب، درباره مسائل داخلی وحدت نظر وجود داشت، گفت: حل مسائل داخلی در ابعاد اقتصادی نیازمند وفاق در سطح قوای کشور است که بررسی و تحلیل وجوه مختلف، به همکاری شایسته اجزای مختلف قوا کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال که جشن ملی برای همه ایران است، به استقامت، پایداری و امنیت کشور معنای جدیدی می دهند، تاکید کرد: حضور مردم پاسخ گویایی به سخنان نادرست و برخی لفاظی ها است.

 رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بسیار خوب کنونی جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی، گفت: برخی سخنان که در مورد کشورمان مطرح می‌شود، نشان از این دارد که رفتار جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی از عقلانیت و دقت خوبی برخوردار است و لذا آنها بدنبال سناریو سازی دیگری هستند که البته در این جلسه برای اینگونه اقدامات حریف، برنامه، طرح و وفاق وجود داشت.

آیت‌الله آملی لاریجانی: پیام جلسه امروز، وحدت و هماهنگی سران قوا در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم است

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز با تبریک و تهنیت فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، تاکید کرد: برگزاری این جلسه در آستانه ۲۲ بهمن را به فال نیک می‌گیریم که پیام آن، وحدت و هماهنگی سران قوا در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم است.

وی افزود: اگر مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد، باید با همکاری قوا و مردم و تلاش مسئولان حل شود.

رئیس  قوه قضاییه تاکید کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران بدانند حتی اگر اختلاف سلایق بین مردم و مسئولان وجود دارد، اما در مسائل امنیت و منافع ملی همه قوا و مردم متحد هستند.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اثبات می‌کند که مردم و مسئولان یکصدا، پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و ارزش‌های انقلاب را دنبال خواهند کرد.

وی افزود: مردم و مسئولان اجازه نخواهند داد، با لفاظی ها و شعارهای توخالی برخی کشورها، آرمان های انقلاب زمین بماند و مردم می دانند آن چیزی که با خون شهدا بدست آمده، با حرف های سبک برخی از اینها کنار گذاشته نخواهد شد.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: ان شاءالله تحت هدایت های مقام معظم رهبری، مردم، قوا و مسئولان آرمان های انقلاب را دنبال کنند و پیروزی قطعی است.

نظر شما