شناسهٔ خبر: 132686 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

پایان بزرگترین بحران آبی تاریخ دمشق+ تصاویر

ارتش سوریه نیروهای ارتش سوریه به کشف و خنثی‌سازی بمب‌های کارگذاشته‌شده از سوی گروه‌های تروریستی تکفیری در چشمه‌های عین‌الفیجه در وادی‌بردی واقع در حومه دمشق پس از آزادسازی آن ادامه می‌دهند.

به گزارش «نماینده»، نیروهای ارتش سوریه پس از عملیات منحصر به فرد نیروهای یگان  مأموریت‌های ویژه ارتش، سرانجام پرچم سوریه را بر فراز بزرگترین ساختمان و دکل برق شهرک «عین‌الفیجه» برافراشتند، عملیات محاصره تروریست‌هایی که در داخل چشمه‌های الفیجه متمرکز شده و تهدید به انفجار آن کرده بودند، با اخراج آنها به پایان رسید.

روز گذشته نیروهای ارتش سوریه عقب‌نشینی تمام تروریست‌ها از چشمه‌ها و شهرک عین‌الفیجه به‌سمت شهرک‌های مجاور را اعلام کردند، قرار است به وضعیت آن دسته از افراد مسلحی که تمایل دارند سلاح خود را تحویل ارتش داده و به جامعه بازگردند، رسیدگی شود و کسانی هم که خواهان رفتن به ادلب هستند، ‌ به این شهر منتقل شوند، شهری که به‌طور کامل در اشغال تروریست‌های تکفیری به‌سرکردگی جبهه النصره است.

منابع میدانی اعلام کردند تعداد کسانی که به ادلب منتقل می‌شوند، حدود هزار فرد مسلح به‌همراه خانواده‌هایشان هستند که از طریق  اتوبوس‌هایی که روز گذشته وارد منطقه «وادی‌بردی» شد، اخراج خواهند شد، این در حالی است که افراد مسلح پیش از خروج از عین‌الفیجه تمام مقرها و تجهیزات خود را به آتش کشیدند.

خاطرنشان می‌شود تروریست‌های جبهه النصره با هدف فشار بر ارتش سوریه برای متوقف کردن عملیات نظامی پاکسازی منطقه وادی‌بردی، به بمب‌گذاری چشمه‌ها و منفجر کردن بخش‌هایی از آن و حتی آلوده کردن آب شرب ۶ میلیون شهروند دمشقی در یک جنایت ضدبشری دست زده بودند و سبب بروز بزرگترین بحران آب در تاریخ دمشق شده بودند که بیش از ۳۵ روز سخت و نفس‌گیر برای مردم پایتخت سوریه ایجاد کرده بود.

نظر شما