شناسهٔ خبر: 132235 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

اگر آمریکا می‌خواهد از کُردها در مذاکرات سوریه دعوت کند، بهتر است داعش را نیز دعوت کند

وزیر امور خارجه ترکیه وزیر خارجه ترکیه در اظهاراتی انتقادآمیز گفت: اگر ایالات متحده آمریکا می‌خواهد از کردها برای شرکت در مذاکرات آتی صلح سوریه دعوت کند، شاید خوب باشد از داعش نیز دعوت نماید.

به گزارش «نماینده» به نقل از خبرگزاری فرانسه، مولود چاوش اوغلو وزیر حارجه ترکیه در سخنانی تاکید کرد: اگر آمریکا قصد دارد کردها را برای شرکت در مذاکرات صلح سوریه دعوت کند، شاید بهتر باشد تا از داعش نیز دعوت کند.

چاوش اوغلو در جمع خبرنگاران گفت: اگر شما می خواهید از یک گروه تروریستی برای مذاکره دعوت کنید، پس شاید بهتر باشد تا از النصره و داعش نیز دعوت بعمل آورید.

وی در ادامه افزود: ما نقش آمریکا را در این مذاکرات انکار نمی کنیم ولی از دولت جدید آمریکا انتظار داریم تا همکاری با گروه های تروریستی را متوقف کند. دولت فعلی آمریکا اشتباهات جدی را مرتکب شده است.

روابط آمریکا و ترکیه طی ماه گذشته به شدت متشنج شده ولی آنکارا امیدوار است که با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، فصل تازه‌ای در روابط دو کشور آغاز شود.

البته کردهای سوری اعلام کرده اند که تاکنون از آنها برای شرکت در مذاکرات آستانه دعوت نشده است.

چاوش اوغلو پیش از این بر این مساله تاکید کرده است که از مقام‌های آمریکایی برای شرکت در مذاکرات آستانه دعوت به عمل خواهد آمد.

وی در این باره گفت: آمریکا باید قطعا دعوت شود و این چیزی است که با روسیه به توافق رسیده‌ایم. هیچ کس نمی تواند نقش آمریکا را نادیده بگیرد. و این یک موضع اساسی ترکیه است.

نظر شما