شناسهٔ خبر: 131647 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

چهارشنبه؛ تصمیم‌گیری نهایی درباره پرونده «محمود صادقی»

محمود صادقی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس از تصمیم‌گیری نهایی این هیئت در جلسه روز چهارشنبه درباره پرونده «محمود صادقی» خبر داد.

به گزارش «نماینده» محمدجواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روند بررسی پرونده «محمود صادقی» نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: آخرین جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به منظور بررسی پرونده آقای صادقی در روز چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه تشکیل می‌شود.

وی افزود: قرار است در جلسه روز چهارشنبه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، تصمیم نهایی درباره پرونده محمود صادقی اتخاذ شود و اعضای این هیئت نظر نهایی خود را در این باره اعلام می‌کنند.

به گزارش تسنیم، به تازگی اظهارات، نوشته‌ها و طرح برخی ادعاها از سوی «محمود صادقی» نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با واکنش‌ها و حواشی زیادی در محافل سیاسی و رسانه‌ای روبرو شده است.

پیشتر محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) مجلس خواستار بررسی موضوع «محمود صادقی» در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شده بود.

چندی پیش محمود صادقی در جریان سخنرانی در دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد مدعی شده بود که نمایندگان مجلس بین ۱۷ تا ۲۱ میلیون تومان حقوق می‌گیرند که این مسئله به اعتراض جمعی از نمایندگان نسبت به این‌گونه اظهارات منجر شده بود و آن را خلاف واقع قلمداد کردند.

همچنین عزیز اکبریان یکی دیگر از اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز پیشتر از شکایت جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران به عنوان مدعی‌العموم از  محمود صادقی به دلیل اظهارات وی درباره قوه‌ قضائیه خبر داده و گفته بود که «از قوه‌ قضائیه خواسته‌ایم تا خلاصه این پرونده را برای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال کند.»

در همین زمینه حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز به تسنیم گفته بود که جلسه این هیئت با دستور کار رسیدگی به پرونده‌های محمود صادقی چندی پیش برگزار شده که در این جلسه مشخص شد که برخی اظهارات آقای «محمود صادقی» در راستای ایفای نقش نمایندگی نبوده است.

براساس این گزارش، اعضای فراکسیون امید مجلس در جلسه‌ای به دلیل اظهارات خارج از چارچوب نمایندگی محمود صادقی به وی تذکر می‌دهند که صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» ضمن تائید برگزاری چنین جلسه‌ای، این جلسه را  اینگونه روایت می‌کند: «اینکه از سوی اعضای فراکسیون تذکری به بنده برای اظهاراتم داده شده، نادرست است، البته در این جلسه اعضا بر این نکته تاکید داشتند که باید در کارها هماهنگی بیشتری با فراکسیون داشته باشم.»

پیشتر، اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در جلسه رسیدگی به پرونده صادقی با اعلام اینکه برخی اظهارات وی در چارچوب ایفای وظایف نمایندگی نبوده، پرونده این نماینده عضو فراکسیون امید را به دستگاه قضا ارجاع داده‌اند.

نظر شما