شناسهٔ خبر: 131428 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

دولت در قبال آمریکا صدای مردم باشد

حبیبی/2 دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: توصیه ام به دولت این است که بدون هیچ محذوریتی در قبال آمریکا، صدای ملت باشد و این را بدانیم که دشمنی آنها با ما تمام شدنی نیست.

به گزارش «نماینده» محمد نبی حبیبی، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در خصوص بدعهدی آمریکا در برجام و اقدامات مقابل صورت گرفته از جانب دولت روحانی، اظهار داشت: من معتقدم اصولا عکس العمل های دولت آقای روحانی در قبال بدعهدی هایی که تاکنون صورت گرفته متناسب با خواسته های مردم نبوده، البته که دولت اقداماتی را انجام داده که در این راستا جای تقدیر و تشکر دارد اما باید دید در مقابل آن حجم شرارتی که آمریکایی ها داشتند دولت توانسته حق مطلب را در ایران ادا کند؟ من معتقدم تا به حال این اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: توصیه ام این است که دولت بدون هیچ گونه محذوریتی در قبال آمریکا صدای ملت باشد چرا که دشمنی آمریکا با ما تمام شدنی نیست و تا به حال هم اگر آنها کاری را علیه ما انجام ندادند، نتوانستند نه اینکه نخواسته باشند.

این فعال سیاسی اصول گرا با بیان اینکه اگر همین امروز آمریکایی ها در محاسبات شان به این نتیجه برسند که می توانند حکومت ایران را با یک هجوم نظامی متلاشی کنند ذره ای تردید نخواهند داشت، ادامه داد: علت اینکه این حماقت را تا به حال مرتکب نشده اند این است که می دانند تبعات هجوم نظامی به ایران از قماش هجوم نظامی به عراق و جاهای دیگر نیست یعنی پاسخ های صددرصد پشیمان کننده ای را دریافت خواهند کرد.

حبیبی در پاسخ به این سوال که تحلیل شما از اظهارات وقیحانه نخست وزیر انگلیس علیه ایران که در شورای همکاری خلیج فارس مطرح کرد، چیست، افزود: اگر یک نگاه تاریخی به شرارت های انگلیس داشته باشید به نظرم این اظهارات نخست وزیر آن کشور به عنوان یک حرف مضحک قلمداد می شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: این اقدام آنها مثل این می ماند که یک دزدی بیاید و دزدی را محکوم کند البته در مثل مناقشه نیست، کاری که آنها به ما نسبت می دهند خودشان چند قرن است که آن را انجام می دهند در حالی که ما اصلا مرتکب چنین کاری هم نشده ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما ملت های همسایه را دوست و همراه خود می بینیم، البته برخی از این دولت ها، دولت ملت های خود نیستند بلکه منصوب آمریکا هستند. انگلیس باید بداند که حالا این سابقه شرارت، تجاوز، دزدی و احجاف را نسبت به مردم دنیا داشتند بهتر است در این مورد سکوت کنند و مردم را به یاد چند قرن شرارت های خود نیندازند.

نظر شما