شناسهٔ خبر: 128649 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

قدرت نیروهای مسلح هر دشمنی را سر جای خود می نشاند

امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز نیروهای مسلح ما با اعتماد به نفس در برابر هر تهدیدی می ایستاند و دست قدرت‌مان تا هزاران کیلومتر دورتر می‌تواند هر دشمنی را سر جای خودش بنشاند.

به گزارش «نماینده»، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در صبحگاه مشترک یگان های نمونه ارتش در پادگان شهید امانی با اشاره به عملیات ثامن الائمه و گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان اظهار داشت: در روزهای اغازین جنگ وضعیت کشور بسیار ملتهب بود و عمده یگان های ارتش درگیر ضدانقلاب در کردستان بودند.

وی گفت: برخی میگویند در ابتدای جنگ ارتش غافلگیر شد، این سخن، سخن نادرست و غلطی است و در گزارش های ارتش آمده بود که عراق در حال انجام عملیات های نظامی است،  اگر ارتش آماده نبود در همان ابتدا چگونه مرزهای کشور پر از یگان های ارتش شد.

پوردستان با طرح این سوال که اگر ارتش آماده نبود چگونه نیروی هوایی ارتش ١٤٠ فروند را آماده پرواز به سمت عراق کرد؟ افزود: نیروی دریایی ارتش چنان درسی به عراق داد که ارتش عراق جرات حمله از دریا را به خود نداد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با اعتماد به نفس در برابر هر تهدیدی می ایستند.

وی تصریح کرد: دست قدرت نیروهای مسلح تا هزاران کیلومتر دورتر می تواند هر دشمنی را سر جای خودش بنشاند.

پوردستان گفت: در جنگ های نیابتی اگر تهدیدی صورت گیرد هم مهاجمین و هم کشوری که از آنها حمایت می کنند پاسخی سخت دریافت می کنند و با هیچ کشوری تعارف نداریم. دکترین ما دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه هیچ توقفی در راه ارتقای توان دفاعی و نظامی خود نمی پذیریم ادامه داد: متجاوزین بدانند اگر ضربه ای وارد کنند ضربه های سختی دریافت می کنند.

وی افزود: دکترین ما دفاعی است و هرچقدر هم قوی باشیم به هیچ همسایه ضعیفی حمله نخواهیم کرد و هیچ عملیاتی را برای اشغال آن کشور انجام نخواهیم داد.

نظر شما