شناسهٔ خبر: 125916 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

در پی جلسه روسای شعب با هیات رئیسه؛

«اعزازی» جایگزین «فتحی» در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد

کمیسیون آموزش.jpg با برگزاری جلسه روسای شعب مجلس با هیات رئیسه، «اعزازی» جایگزین «فتحی» در کمیسیون آموزش و تحقیقات شد.

به گزارش «نماینده» پس از تعیین ترکیب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز سه شنبه هفته گذشته، تعداد قابل توجهی از اعضای این کمیسیون نسبت به اعمال سلیقه صورتگرفته در جلسه روسای شعب با نایب رئیس مجلس برای چینش اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات اعتراض کردند.

این نمایندگان با اشاره به تصمیم روسای شعب برای جابجایی دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش، آن را خلاف ماده ۴۱ آین نامه داخلی مجلس خواندند.

در جلسه مذکور، با تصمیم نایب رئیس مجلس و روسای شعب، «ضیاء الله اعزازی» نماینده بناب و «ذبیح الله نیکفر» نماینده لاهیجان از کمیسیون آموزش و تحقیقات حذف و «محمدجواد فتحی» نماینده تهران و «محمود نگهبان سلامی» نماینده خواف را جایگزین این دو نفر شدند.

این در حالی است که دو نماینده یاد شده کمیسیون آموزش و تحقیقات را به عنوان اولویت اول خود انتخاب نکرده بودند و روسای شعب تنها می‌توانستند از میان افراد متقاضی کمیسیون آموزش و تحقیقات، افراد مازاد را حذف و در کمیسیون‌های دیگر جایگزین کنند.

نمایندگان معترض به این تصمیم معتقدند، حذف دو چهره اصولگرا از کمیسیون آموزش و آوردن دو نماینده اصلاح طلب به کمیسیون، خلاف آیین نامه و نوعی مهندسی برای تغییر ترکیب سیاسی کمیسیون برای ریاست محمدرضا عارف است.

در نهایت، خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که در پی جلسه روز پنج شنبه گذشته نمایندگان معترض با رئیس و هیات رئیسه مجلس، «ضیاء الله اعزازی» جایگزین «محمدرضا فتحی» شده است، اما ظاهراً هنوز اصرار نمایندگان معترض و نماینده لاهیجان برای رعایت کامل آئین‌نامه داخلی مجلس ادامه دارد.

نظر شما