شناسهٔ خبر: 122262 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

فرمانده نیروی هوایی ارتش:

نیروهای مسلح ارتقای توان دفاعی خود را به برجام گره نزده‌اند

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروهای مسلح از جمله نیروی هوایی، همسو با سیاست های دفاعی جمهوری اسلامی ایران، حفظ و ارتقای توان دفاعی خود را به برجام گره نزده‌اند.

به گزارش «نماینده» امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی در مراسم بزرگداشت روز نیروی هوایی که با حضور وابستگان نظامی کشورهای خارجی برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران، مردمی ترین انقلاب دوران معاصر بود که در خلال جنگ سرد، معادلات و تقسیم بندی های نابرابر جهانی را نادیده گرفت و با تکیه بر قدرتی متفاوت یعنی توکل و ایمان به دست برتر الهی، جهان را در آستانه تحولی نوین قرار داد.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلح از جمله نیروی هوایی، همسو با سیاست های دفاعی جمهوری اسلامی ایران، حفظ و ارتقای توان دفاعی خود را به برجام گره نزده اند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: کارشناسان سیاسی و نظامی در دهه ۷۰ میلادی حکومت پهلوی را به شدت وابسته و نیروهای مسلح وفادار به رژیم را بدون حضور مستشاران، فاقد کارایی ارزیابی می‌کردند که این ارزیابی منطقی و نزدیک به ذهن بود.

امیر شاه صفی با بیان اینکه حرکت عظیم مسلمانان در اربعین حسینی بیانگر استمرار حق و پنهان نماندن نور هدایت است، ادامه داد: وقوع حوادثی چون تجاوز به طبس، کودتای نقاب، جنگ تحمیلی، خروج مستشاران نظامی و تحریم های تسلیحاتی و اقتصادی زنجیره ای برمبنای همین ارزیابی ها بود. اما آنچه از دید خبرگان سیاسی و نظامی آن روز مورد غفلت واقع شده بود اتکای ملت شریف ایران به قدرت الهی و اعتقاد به قطعیت وعده خداوند برای نصرت مومنان بود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش خطاب به وابستگان نظامی گفت: امروز تروریسم دغدغه مشترک ما است که ناامنی و سایه وحشتناک مرگ و برده داری زنان و کودکان را بر سر مردم مظلوم عراق و سوریه گسترانده است و مطمئنا این تعالیم رسول گرامی اسلام نیست و هیچ یک از ادیان الهی دیگر نیز چنین شقاوتی را تجویز نکرده اند.

وی با اشاره به ایجاد ائتلاف به اصطلاح ضد داعش اظهار داشت: اگر این ائتلاف با هدف واقعی مبارزه با داعش شکل گرفته بود در فرصتی کوتاه امکان ریشه کنی آن وجود داشت در حالی که کشورهای ائتلاف نه تنها عزم جدی در این خصوص ندارند، بلکه به جای بمب، از طریق بارریزی هوایی کمک های تسلیحاتی به گروه های تکفیری ارسال و نیروهای عراقی و سوری را مورد هدف قرار می دهند. در پشت پرده نیز ضمن تأمین منابع مالی وحشیانه ترین شکل تروریسم معاصر، دم از برگزاری انتخابات آزاد در سوریه می زنند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ روز است که زنان و مردان یمنی کودکان خود را از زیر آوارها بیرون می آورند و از سازمان ملل هم به جز ابراز نگرانی چیزی شنیده نمی شود و یا اتفاقی که برای زنان شرافتمند ایزدی افتاد، در دنیای مدعی حقوق بشر هیچ واکنشی در بر نداشت.

شاه صفی اظهار داشت: بروز یک برش کوتاه و دردناک از آنچه سال هاست در افغانستان، سوریه، عراق و یمن می گذرد در فرانسه، اروپا را در بهت و خانه نشینی فرو برد در حالی که مردم مظلوم فلسطین حتی در خانه های خود هم نمی توانند بنشینند چرا که ۶۰ سال است بدترین نوع تروریسم خانه هایشان را ویران می کند.

وی تروریسم نرم با بهره گیری از امپراطوری رسانه ای را خطرناک ترین نوع تروریسم دانست که با هدف قرار دادن فرهنگ و اعتقادات جوانان مسلمان به دنبال شکل جدیدی از براندازی فرهنگی است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به مناسبات جامعه جهانی با ایران گفت: جهان این واقعیت بزرگ را دریافته که دوران کارکرد تحریم و قلدرمآبی سرآمده و نمی توان عزم و اراده ملت ها را در تنگناهای تحریم در هم شکست.

وی افزود: نکته قابل تامل در این مذاکرات غیر قابل اعتماد بودن آمریکا بود که اعمال تحریم های یکجانبه به بهانه ی فنآوری موشکی، بلافاصله و در کمتر از یک روز پس از لغو تحریم های هسته ای و تصویب قوانین خصمانه در کنگره ایالات متحده حاکی از روح استبدادی حاکم بر زمامداران کشوری است که خود را در آیینه تفاخر و جهل پیشرفته، کدخدای جهان می داند.

شاه صفی گفت: نیروی هوایی ارتش در دوران پس از جنگ تحمیلی، به ویژه در دوران تحریم با استفاده از متخصصین داخلی و تعامل سازنده با مراکز دانشگاهی، به بومی سازی بخش قابل ملاحظه ای از سامانه ها و تولید داخلی شبیه سازها و قطعات گلوگاهی دست یافته و با حضور در عرصه پرنده های بدون سرنشین خیز بلندی برای تقویت بنیه دفاع هوایی خود بر اساس راهبرد مقابله با اهداف نقطه ای بر مبنای تهدیدهای جدید تروریستی منطقه ای و فرامنطقه ای برداشته است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش خطاب به وابستگان نظامی کشورهای خارجی گفت: تقویت بنیه دفاعی جمهوری اسلامی ایران ره آوردی جز صلح پایدار و امنیت قابل اتکا برای منطقه راهبردی غرب آسیا و دستی محکم در برابر تجاوز و زیاده خواهی دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای در پی نخواهد داشت که نمونه بارز این اقتدار در دستگیری ملوانان آمریکایی در آب های سرزمینی ایران توسط دلاور مردان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با رشادت و قاطعیت صورت پذیرفت.

امیر شاه صفی در پایان تصریح کرد: ما میراث داران خلبان شهید خلعتبری هستیم که با وجود ضرورت انهدام پلی راهبردی، به دلیل مشاهده عبور دانش آموزان و خودروهای شخصی و بیم از کشته شدن افراد غیر نظامی، از انهدام آن خوداری می کند. ما میراث داران مظلومیت شهید شهریاری و هم رزمان وی هستیم که در راه استقلال هسته ای کشور به دست اندیشه تروریسم صهیونیستی جهانی به شهادت رسید.

برچسب‌ها:

نظر شما