شناسهٔ خبر: 121907 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

رزمایش ولایت ۹۴ از فردا آغاز می شود

دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش از آغاز رزمایش "ولایت ۹۴" در محدود تنگه هرمز تا مدار ۱۰ درجه خبر داد.

به گزارش «نماینده» ، دریادار حبیب‌الله سیاری  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در نشست خبری از برگزاری رزمایش این نیرو با نام "ولایت ۹۴" خبر داد و گفت: مرحله اصلی رزمایش از صبح فردا و در شرق تنگه هرمز شمال اقیانوس هند و تا مدار ۱۰ درجه آغاز می‌شود.

امیر سیاری افزود: رزمایش ولایت ۹۴ از اول بهمن‌ماه آغاز شده و از فردا مراحل تاکتیکی آن آغاز می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: محل اصلی رزمایش نیز در منطقه سوم دریایی نبوت نیروی دریایی واقع در کنارک است.

وی با اشاره به اهمیت سواحل مکران برای جمهوری اسلامی ایران به‌دلیل ورود به آب‌های آزاد بین‌المللی، گفت: منطقه شمال اقیانوس هند به‌دلیل موضوع ترانزیت کالا برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است.

امیر سیاری با توجه به بحث حضور دزدان دریایی در خلیج عدن بر ضرورت برقراری امنیت این مناطق تأکید کرد و افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جهت برقراری امنیت نهایت تلاش خود در این مناطق را به کار می‌گیرد و تاکنون نیز موفق شده‌ایم ۳ هزار کشتی تجاری و نفتی را در مناطق مذکور اسکورت کنیم و حتی به کشتی‌های ۲۵ کشور جهان در مقابله با دزدان دریایی کمک کرده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش هدف برگزاری رزمایش ولایت ۹۴ را نشان دادن توانمندی‌ها و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهت برقراری امنیت در عرصه دریاها دانست و اظهار داشت: رزمایش ولایت ۹۴ از اول بهمن شروع شده و مراحل استقرار آن اجرا شده و از صبح فردا نیز مراحل اصلی و تاکتیکی این رزمایش در مساحتی حدود ۳ میلیون کیلومترمربع شروع می‌شود.

وی از پرتاب انواع موشک‌ها و اژدرها و رژه قدرت در طول برگزاری رزمایش ولایت ۹۴ خبر داد و گفت: یگان‌های مختلف اعم از انواع زیردریایی، ناوهای موشک‌انداز، نیروهای تکاور، یگان‌های موشکی و جنگال در این رزمایش به انجام مأموریت خواهند پرداخت.

امیر سیاری در پاسخ به سؤالی درباره حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در محل رزمایش ولایت ۹۴، گفت: ما با یگان‌های فرامنطقه‌ای که قصد نزدیکی به محل برگزاری رزمایش را داشته‌اند برخورد کرده‌ایم که طی روزهای آینده اخبار آن را اعلام می‌کنیم.

نظر شما