شناسهٔ خبر: 107832 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

شوخی وزیر کشور دردسرساز شد

رحمانی فضلی چند روز گذشته وزیر کشور در دیدار با خبرنگاران به شوخی مسئله ای را در خصوص باقی ماندن دولت یازدهم در دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد که این موضوع دردسرساز شد.

به گزارش «نماینده»، چند روزی می‌شود که از اظهارات عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص عمر ۸ ساله دولت روحانی می‌گذرد و این مسئله تا به امروز نیز با حواشی فراوانی روبه‌رو بوده است تا جایی که شب گذشته عالی ترین مقام وزارت کشور در پاسخ به سوال مجری برنامه نگاه یک این موضوع را شوخی با خبرنگاران توصیف کرد.

وزیر کشور در پاسخ به این سؤال که مطلبی از شما خبرساز شده مبنی بر اینکه گفته اید این دولت هشت ساله است و یک چهارم آن طی شده گفت: این موضوعی بود که در مصاحبه ای گفته شد و به من گفتند که نیمی از دولت تمام شده در این مدت چه کار کرده اید؟ که من با شوخی و خنده گفتم از کجا معلوم که نیمی از آن تمام شده اگر هشت سال باشد می شود یک چهارم که این شوخی بود و اتفاقاً‌ رسانه ها هم امانت داری کردند و انعکاس آن با همین شکل انجام شد.
 
رحمانی فضلی گفت: البته برخی هم گفتند وزیر کشور می خواهد تقلب کند اولاً تا آن موقع معلوم نیست من وزیر باشم یا خیر در ضمن تقلب در انتخابات ایران امکان پذیر نیست البته شاید تخلفات جزئی ای انجام شود ولی تقلب به هیچ وجه.

این در حالیست که محمدرضا باهنر نماینده مردم تهران در واکنش به اظهارات وزیر کشور درباره ۸ ساله بودن ریاست جمهوری دکتر روحانی گفت: این دیدگاه از نظر سیاسی و از سوی یک فعال سیاسی مشکلی ندارد، ولی از سوی وزیر کشور بعید است، چرا که وی مجری قانون است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارنظر وزیر کشور مبنی بر رد صلاحیت‌ شده‌های انتخابات طبق نظر شورای نگهبان و اینکه اگر کسانی بدون مبنای قانونی رد صلاحیت شوند، وزارت کشور از حقوق آنها دفاع خواهد کرد، متذکر شد: جناب رحمانی دفعه اولشان است که وزیر کشور شده‌اند و موضوعات را در آینده یاد خواهند گرفت.

نظرات مخاطبان 0 1

 • ۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۱:۲۳ 0 0

  کدامیک از عملکرد دولت یازدهم استبدادی نبود؟
                

نظر شما