شناسهٔ خبر: 107418 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

پزشکیان: طبق مصوبه مجلس توافق باید به پارلمان بیاید

مسعود پزشکیان43 عضو کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مصوبه مجلس توافق باید به پارلمان آمده، نمایندگان آن را بررسی کرده و آنگاه نظر خود را اعلام کنند.

به گزارش «نماینده»، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است برنامه نحوه ارزیابی در کمیسیون ویژه برجام تهیه و تصویب شود.

وی اضافه کرد: پس از تصویب دستورالعمل می‌توان گفت آیا این نحوه بررسی ما را به جایی که می‌خواهیم می‌رساند یا به اهداف تعیین‌شده نخواهیم رسید.

پزشکیان با بیان اینکه بحث تصویب توافق هسته‌ای در مجلس را تبدیل به قانون کردند و حال طبق آن (توافق) باید به مجلس بیاید، اظهار داشت: من با این موضوع مخالف بودم اما مجلس با اکثریت آرا این مسئله را مصوب کرد.

«نمایندگان مصوب کردند که توافق هسته‌ای باید به مجلس بیاید یعنی توافق به مجلس آمده، نمایندگان آن را بررسی کرده و آنگاه نظر خود را اعلام کنند.»

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اکثریت مجلس با توافق هسته‌ای موافقند، تصریح کرد: البته در این موضوع مجلس تنها نیست و شورای عالی امنیت ملی نیز هست و مقام معظم رهبری نیز در راس این مباحث حضور دارند، دولت نیز موضع دارد.

 وی با اشاره به اینکه در ایامی که باید همدلی و همزبانی در کشور باشد وجود صداهای ناهمگون مفید نیست، خاطرنشان کرد: موضوع هسته‌ای ملی است و همه باید منافع کشور را مدنظر قرار دهند.

پزشکیان با تاکید بر اینکه باید طوری رفتار کنیم که از تمامی نهادها یک صدا شنیده شود، خاطرنشان کرد: ما نهایتا باید یا این توافق را بپذیریم یا نپذیریم. در مفید بودن برخی انتقادات شکی نیست در واقع بررسی و ارزیابی جزو اصول هر کاری محسوب می‌شود اما نهایتا ما باید بگوییم یا می‌پذیریم و یا نمی‌پذیریم؛ در آمریکا این گونه نیست که بگویند ما این بخش را می‌پذیریم و این بخش را نمی‌پذیریم یعنی در نهایت ما باید یا بگوییم اجرا می‌کنیم یا بگوییم اجرا نمی‌کنیم.

نظر شما