شناسهٔ خبر: 102318 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: نامه

مسعود پزشکیان:

اگر ظریف بخواهد میتواند رئیس جمهور شود

مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات اعتقاد دارد با توجه به اینکه ظریف در روند سیاسی کشور تاثیر بزرگی داشته قابلیت رئیس جمهور شدن را دارد.

به گزارش «نماینده» مسعود پزشکیان، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد ظریف در مذاکرات هسته ای گفت: شخص  ظریف به عنوان سرتیم مذاکرات  توانست بسیاری از محدودیت‌هایی را که در سیاست خارجی  علیه ایران ایجاد شده بود با سیاست های مدون و حساب شده بشکند و این موفقیت بالایی بود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چه آینده ای را برای آقای ظریف متصور خواهید بود گفت: نمی‌دانم این آدم‌های بزرگ در چنین مراحل بزرگی به کجا می‌رسند گرچه آقای ظریف تنها نیست و تیمی که با وی است نیز در موفقیت وی دخیل است.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات  در مورد اینکه برخی معتقد هستند که  ظریف قابلیت دبیرکلی سازمان ملل متحد را دارد گفت: این جایگاه بیشتر جایگاه سیاسی است و به این سادگی چنین آدم‌هایی  از جنس ظریف را آنجا نمی‌برند مگر اینکه با یکسری از قدرت‌ها هماهنگ شوند و اگر این قابلیت را داشته باشند از آنها استفاده می‌کنند اما  اگر با آنها هماهنگ نباشد ممکن است به آنها رای ندهند و در واقع در این بازی‌های بیشتر به بده بستان ها نقش بازی می کند تا قابلیت ها و توانایی‌ها و بر همین اساس ظریف نمی‌تواند دبیرکل سازمان ملل شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس  در مورد اینکه برخی نیز معتقدند بعد از دوره  هشت ساله روحانی ،اقای ظریف قابلیت و محبوبیت برای ریاست جمهوری را دارد نیز گفت:اگر آقای ظریف بخواهند می‌توانند برای خودشان تبلیغ کنند و ریس جمهور نیز شوند و قطعا با توجه به اینکه ظریف در روند سیاسی کشور تاثیر بزرگی داشته است لذا قابلیت این را دارد که ریس جمهور نیز شود گرچه باید برنامه های وی برای ریاست جمهوری را دید و البته باید به این نکته توجه داشت که اگر فرد در جایی موفق است معنایش این نیست که در همه جا موفق است .

پزشکیان در پایان خاطر نشان کرد که: وقتی احمدی نژاد می تواند ریس جمهور باشد قطعا آقای ظریف می تواند اولی تر ریس جمهور باشد.

نظرات مخاطبان 0 1

 • ۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۸:۲۹حسن 0 0

  آقای پزشکیان اگر سکوت بفرمائید کسی به شما اتهام ... وارد نمیکند. کینه توزی شما با احمدی نژاد با هیچکدام از آموزه های دینی و سیاسی و قانونی منطبق نیست. اگر شکایتی از ایشان دارید مانند مردها شکایت خود را به مراجع قضائی تسلیم نمائید تا انشالله مرحمی بر آلام شما باشد.نعوذ بالله/ ای همه حقها ز تو پیدا شده   قانون ضعیف از تو توانا شده/ 
                

نظر شما